Video

Video-rozhovory s řečníky loňských ročníků

 
Martin Brixí, Tchibo: Blogy frčí: Korelace čtenářů blogu a nakupujících je vysoká.
Tchibo je velmistrem katalogového nakupování a mzdový diferenciál mezi Evropou a Asií využívá v širokém spektru spotřebitelských výrobků. Osvědčeným nástrojem podpory prodeje v Tchibu se stal blog. Ze statistik vyplývá velká korelace mezi diskutujícími a nakupujícími. Podobný význam má i asistovaný nákup. Než digitální roboti převezmou nakupování za nás, můžeme si tuto formu života ve vztahu zákazníka a obchodníka ještě nějakou dobu užívat.

 
Lukáš Burda, Česká spořitelna: Instagram staví spořitelna na úspěšných blogerech
Příběhy vyvolávají emoce a emoce pak vztah ke značce, cenovou rezistenci a loajalitu. Proto se i konzervativní banka jakou je Česká spořitelna pustila do Instagramu s příběhy svých poboček. Ten si vyhodnotila jako nejlépe podporující nástroj pro distribuci vizuálního obsahu. Vsadila přitom na profesionálně vzniklé fotografie a tedy špičkovou prezentaci jinak fádního prostředí banky.

 
Jan Podzimek, PRIA: Špatně pozicovanou značku sebelepší "digitál" nezvedne
Zlínská PRIA vyrostla do týmu padesáti specialistů s rozkročením od webů přes sociální sítě, aplikace až po výkonnostní marketing. Jan Podzimek je realista s nohama na zemi, když sympaticky tvrdí, že sebekreativnější internetová akce nedokáže napravit základní chyby v nastavení produktů nebo pozice značky. Internet nedokáže a nemůže zachránit absenci majitelského zadání, pevně vykovanou vizi a jasné směrování firmy. Zadavatelé by podle něj měli dávat pozor na to, zda agentura neprosazuje své zájmy a nedochází k neefektivnímu utrácení prostředků. Zdá se tedy čitelné, proč je tým z Baťova města tak úspěšný.

 
Jiří Vítek, Mindshare: Televize je stále nejsilnější médium
Že video zaujme více našich smyslů než prostý text je zjevné. Po období skepse, kdy televize dostávala nálepku překonaného archetypu a bude brzy vytlačena internetem, se zdá, že přichází optimismus a její místo je v marketingové komunikaci stále pevné. "Offline" nástroje si drží stále velké podíly v rozpočtech zejména díky rychlosti a hloubce penetrace, se kterou jsou schopné pohnout trhem. Pro hrubou marketingovou práci tak zůstane zřejmě televize ještě dlouho volbou číslo jedna. Tu jemnější bude stále více doplňovat paleta online aplikací, které dokáží pracovat se zákazníky v potřebném detailu.

 
Michal Hanáček, Pilulka.cz: Affiliate program může dodat 13% klientů
Affiliate programy jsou staré jako eshopový svět sám. Zajímavé jsou údaje z portálu pilulka.cz, kterému tyto nástroje přináší 13% veškerého přístupu na stránky s výtečnou konverzí 8%. Zda je stejně výtečný i nápad vytvářet aplikace pro malé děti, aby od rodičů požadovali vitamínové bonbóny či jiné úžasné produkty farmaceutického průmyslu, je už na posouzení každého klienta. Ale i tyto nápady podporují zodpovědnost jedince za své zdraví a nabízí regulérní svobodnou volbu.

 
Petr Jelínek, Business Factory: Facebook už je výkonový kanál
Facebook dlouho nepatřil mezi významný reklamní nosič, což se ovšem rychle mění. Dnes je již možné s ním počítat jako s platformou, která doručí obchodní výsledky. Z 300 čtenářů zachycených v kampani Peugot si objednalo vůz celkem 15 osob. To je velmi slušná konverze, která předznamenává další růst této fenomenální aplikace.

 
Vít Novák, trnd: Hansgrohe: 500 klientů = 10tisíc postů
trnd je největší evropská komunitní síť, která pracuje pro významné značky na zlepšování jejich produktů. Tento participativní marketing je založen na zákaznickém zážitku komunity klientů dané značky. Podmínkou je připravenost firmy slíznout i nepříjemnou zpětnou vazbu, která vzhledem k otevřenosti internetové diskuse nemusí být pro brandmanažera snadné čtení. V případě Hansgrohe se podařilo pěti stovkám klientů vytvořit deset tisíc "postů". To je v krátké době ohromná báze inspirace, ze které může firma vytěžit spoustu námětů ke zlepšení.

 
Zaznělo na konferenci